Wilde ideeën en leesvoer (259)

De nieuwswaardigheden van de afgelopen week;

Veilinghuis Christies ging voorbij de miljard omzet dit jaar. Een symbolische mijlpaal waarvan je je kunt afvragen of de kunsten daar wel zo veel beter van worden.

Onder andere verkochten ze recent een Mondriaan voor het recordbedrag van 44 miljoen.

– Werk van Kazimir Malevich dat via een rechtzaak in 2008 via de VS van het Stedelijk uit Amsterdam is terug gegaan naar de nazaten van Malevich wordt ter veiling gebracht met een estimate van maar liefst 40 miljoen. Die krijgen dus straks ieder een miljoen.

Het Rijksmuseum is verkozen tot European Museum of the Year 2015.

In 2014 werd de museumjaarkaart maar liefst 7,5 miljoen keer gebruikt.

“Iedereen wil schilderijen, maar niemand schildert.”

Wat Kanye West te vertellen had bij zijn inwijdingsgesprek bij School of the Art Institute of Chicago als bijzonder hoogleeraar.

Waarom Cecily Brown van Gagosian naar een veel minder bekende galerie gaat (en kleinere schilderijen is gaan maken).

Marina Abramovic heeft spijt van haar samenwerking met Jay Z, ze voelt zich “gebruikt”. Ik vraag me af of ze ook spijt heeft van het gebruiken van onbetaalde voltijds assistenten?

Duitse politie vind verloren kunst uit het kantoor van Hitler terug.